XL-BYGG Fresks i Strömsund - Fresks
Hoppa till innehållet

STRÖMSUND

Butiken

Fasad-Strömsund-980x630.jpg

Välkommen till oss i Strömsund!

Fr.om 16 maj 2016 heter vi XL-BYGG Fresks. För de kunder som känner oss som Gärdin & Persson kan vi meddela att vi är kvar - samma trevliga personal med samma välsorterade sortiment av verktyg, maskiner, byggmaterial och förnödenheter. Och numera även kvalitetsfärg från Beckers och Jotun.

Välkommen till oss Kramfors 2000x700

Historik

Förvärvad av Fresks:  
Platschef: Markus Olsson

 

 

Medarbetare

platschef

Markus-980x630Markus Olsson
 

0670-64 80 65
markus.olsson@fresks.se
 


färg och interiör

Jennie-980x630Jennie Mickelsson
 

0670-64 80 52
jennie.mickelsson@fresks.se
 

Kahrin-980x630Kahrin Jakobsson
 

0670-64 80 64
kahrin.jakobsson@fresks.se
 

Lena-980x630

Lena Hallstensson
 

0670-64 80 58
lena.hallstensson@fresks.se
 


bygg

Lars-Ake-980x630Lars-Åke Ross
 

0670-64 80 60
larsake.ross@fresks.se
 

Mikael-980x630Mikael Thulin
 

0670-64 80 63
mikael.thulin@fresks.se
 

Rolf-980x630Rolf Hurtig
 

0670-64 80 62
rolf.hurtig@fresks.se
 


industri

Kristoffer-980x630Kristoffer Jacobsson
 

0670-64 80 61
kristoffer.jacobsson@fresks.se

 

registrera-dig-som-kund-980x150.png

ÖPPETTIDER

Mån-fre
06:30-17.00 
Lördagar
10.00-13.00

Telefon

0670-64 80 50

Adressuppgifter

Besöksadress

Harbäcken 315

Postadress

833 92 STRÖMSUND

Fax
0670-64 80 51
Produkten har lagts i varukorgen