Västerås här hittar du kontaktinformation om vår butik telefonnummer e-postadress besöksadress postadress - Fresks
Hoppa till innehållet

VÄSTERÅS

Butiken

Om oss:

.

Fasad XL-BYGG Fresks Västerås

Historik

Vår butik i Västerås startade som ett showroom i mars 2016 i Hälla Syd Handelsområde.

Vi hälsar Dig som kund varmt välkommen till oss!

Förvärvad av Fresks: 1 nov 2016
Platschef: Patrik Andersson, 0224-67 80 02

Medarbetare

platschef

Patrik-AnderssonPATRIK ANDERSSON
 

0224-67 80 02
patrik.andersson@fresks.se


Butiksledare

Linnea-Ekholm-Västerås.jpg

LINNEA EKHOLM
Säljare 

070-782 49 06
linnea.ekholm@fresks.se


Butik

Mattias-Berglund-VästeråsMATTIAS BERGLUND
Säljare

070-782 49 14
mattias.berglund@fresks.se

SkuggaKvinna

HELEN PERSSON
Säljare 

070-
helen.persson@fresks.se

Tom-Åkerlund-VästeråsTOM ÅKERLUND
Säljare (föräldraledig)


tom.akerlund@fresks.se

Sara-Dunbäck-Västerås.jpg

SARA DUNBÄCK
Säljare (föräldraledig) 


sara.dunback@fresks.se


Kök

Per-Hägg-VästeråsPER HÄGG
Säljare kök 

070-782 49 04
per.hagg@fresks.se


bygg

Joakim-Beiron-VästeråsJOAKIM BEIRON
Säljare Bygg

070-782 49 08
joakim.beiron@fresks.se

SkuggaManJONNY HUHTA
Säljare Bygg

076-534 01 05
jonny.huhta@fresks.se

SkuggaManLASSE GRANQVIST
Säljare Bygg

070-782 53 55
lasse.granqvist@fresks.se

Benny-Harlin-VästeråsBENNY HARLIN
Utesäljare Bygg

070-782 49 07
benny.harlin@fresks.se


Bygglager

SkuggaManDANIEL GREIS
Lagersäljare

070-782 49 12
daniel.greis@fresks.se

Emil-Bärgård-VästeråsEMIL BÄRGÅRD
Lagersäljare

070-782 49 02
emil.bargard@fresks.se

Torbjörn-Svensson-VästeråsTORBJÖRN SVENSSON
Lagersäljare

070-782 49 09
torbjorn.svensson@fresks.se


chaufför

Morgan-Fredling-VästeråsMORGAN FREDLING
Chaufför

070-782 49 11
morgan.fredling@fresks.se

registrera-dig-som-kund-980x150.png

ÖPPETTIDER

Mån-fre
06.30-18.00 
Lördagar
09.00-14.00

Telefon

021-977 05 00

Adressuppgifter

Besöksadress

Glasvingegatan 7

Postadress

721 34 Västerås

Produkten har lagts i varukorgen